Jak dbać o biżuterię

Przedstawiamy kilka prostych zasad właściwego użytkowania biżuterii. Stosowanie się do nich sprawi, że biżuteria będzie długo zachwycała swoim pięknem.

1. Biżuterię należy zdejmować do prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, stłuczenia, obicia) lub chemiczne, które mogą powstać na skutek kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi.
Polecamy  także zdejmować biżuterię przed snem oraz uprawianiem sportu. Proszę pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przed kąpielą lub pójściem na basen, ponieważ podczas kontaktu z wodą szczególnie morską lub chlorowaną może dojść do powstania przebarwień lub utraty połysku.
2. Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami, które pod wpływem reakcji chemicznej mogą uszkodzić powłokę.
3. Biżuterię należy przechowywać  w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na uszkodzenia lub utlenianie, pod wpływem którego biżuteria srebrna ciemnieje.
4. Co jakiś czas biżuterię należy odświeżyć, wyczyścić. Do tego celu można stosować specjalne szmatki do czyszczenia (tylko do srebra, produktów złoconych nie należy czyścić szmatkami, gdyż mogą naruszyć warstwę złota). Polecamy także uzywać płynu przeznaczonego do czyszczenia srebra.

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z naszej strony, proszę podaj email
FacebookInstagram
Copyright © Zanka 2019
Projekt i wykonanie - Freeline
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij