Jak dobrać rozmiar

Jak dobrać rozmiar.

Przy zakupie biżuterii przez internet szczególnie bransoletki lub naszyjnika  i braku możliwości jej przymierzenia proponujemy zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi doboru właściwego rozmiaru.
Odpowiedni rozmiar biżuterii jest istotną sprawą dla właścicielki ponieważ  ma wpływ na prezencję i wygodę w użytkowaniu.

Bransoletka.

Należy zmierzyć obwód nadgarstka i są na to dwa sposoby:

1.mierzymy obwód centymetrem krawieckim- owijamy centymetr wokół nadgarstka pomiędzy dłonią a kostką.

2. możemy użyć nitki lub sznurka i linijki- należy owinąć nitką nadgarstek i zaznaczyć w miejscu połączenia, a następnie rozłożyć sznurek na płasko i odmierzyć go linijką.

W ten sposób uzyskujemy rzeczywisty rozmiar naszego nadgarstka.
Należy jednak pamiętać aby przy pomiarze nie robić tego zbyt ciasno lub zbyt luźno.

Kolejnym krokiem jest dobranie rozmiaru bransoletki.

Przy każdym produkcie w naszym sklepie jest umieszczone okienko z możliwością wybrania rozmiaru.
Przy wyborze rozmiaru najważniejszy jest obwód nadgarstka mierzony oczywiście w cm..
Rozmiary od XS do XXL określone są według rozmiaru nadgarstka i tak np.  M=16 cm.
Rozmiar bransoletki to jej wewnętrzny obwód po zapięciu nie należy go mylić z długością bransoletki rozłożonej na płasko. Długość bransoletki mierzonej na płasko zawsze będzie zależeć od modelu, wielkości i kształtu elementów z jakich jest wykonana.
Czyli nasz obwód to 16 cm i pamiętamy, że  długość całkowita bransoletki po rozłożeniu na płasko będzie większa i zależna od wielkości koralików od 1-3 cm. Dla przykładu przy rozmiarze koralika 8mm będzie wynosiła ok 18,5-19 cm+ok 2,5 cm przedłużka regulująca z łańcuszka czyli długość całkowita wynosi ok 21cm.

Czyli przy koralikach 8mm- M=16cm to długość całkowita bransoletki będzie wynosiła 21cm, natomiast już przy mniejszych koralikach 5mm-M=16cm będzie to ok 20cm, dlatego ważne aby zmierzyć nadgarstek i dobrać rozmiar według jego obwodu.

Każda bransoletka posiada regulowane zapięcie do 2,5 cm aby łatwiej było ją dopasować w zależności czy lubisz kiedy bransoletka ma być ciasno zapięta czy luźno opadająca.

Wszystkie bransoletki są tworzone ręcznie w naszej pracowni więc możemy dopasować bransoletkę indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu.
Jeśli masz problem z doborem rozmiaru prosimy o kontakt , chętnie pomożemy i doradzimy.

Rozmiary nadgarstka:

XS- ok 14 cm
S- ok 15 cm
M-ok 16 cm
L- ok 17 cm
XL-ok 18-19 cm
XXL- 19-20 cm

Naszyjniki

Długość naszyjnika zależy od modelu oraz wielkości kamieni, a także od obwodu szyi oraz indywidualnych preferencji.
W naszym sklepie standardowo proponujemy naszyjniki o długości odpowiedniej dla rozmiaru M, jednak proponujemy także oczywiście wszystkie rozmiary dla sylwetek od od XS do XXL.
W przypadku zamówienia innej długości niż domyślna M, prosimy o zmierzenie obwodu szyi oraz preferowanej długości naszyjnika za pomocą nitki lub sznurka, a następnie prosimy o informację w komentarzu do zamówienia lub kontakt mailowy czy telefoniczny w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru.

Nasze rozmiary naszyjników według obwodu szyi:

XS- obwód szyi ok 35 cm

S- ok 37 cm

M- ok 39 cm

L- ok 41 cm

XL- ok 43 cm

XXL -ok 45 cm

Wszystkie produkty powstają w naszej pracowni dlatego bez problemu wykonamy dla Ciebie  naszyjnik odpowiedniej długości.
Wybór odpowiedniej długości naszyjnika to istotna sprawa, ponieważ odpowiednia długość biżuterii potrafi zaważyć na całej stylizacji.
Długość naszyjnika powinna być dopasowana do sylwetki oraz do okazji. Warto pamiętać przy zakupie, że długość naszyjnika jest podawana bez długości zawieszki.
Naszyjniki w naszej ofercie posiadają srebrny łańcuszek do regulacji długości ok 3,5cm.
Konkretne długości naszyjników posiadają swoje nazwy, zachęcamy do zapoznania się z nimi:

1. Kolia -ok 35- 40 cm, ciasno opina się wokół szyi. Oczywiście długość zależy od obwodu szyi, który należy zmierzyć podobnie jak mierzymy bransoletkę. Taka długość doskonale sprawdza się na formalnych okazjach.

2. Choker -ok 36 - 41 cm, długość oplata szyję luźniej niż kolia i kończy się ponad linią obojczyka. Ta długość sprawdzi się na co dzień, delikatnie podkreśla dekolt i łagodzi ostre rysy twarzy.

3. Princess -ok 42 - 50 cm, to najpopularniejsza długość naszyjników, która kończy się pod linią obojczyka. To najlepszy wybór dla kobiet, które nie wiedzą, jaka długość naszyjnika sprawdzi się u nich najlepiej.

4. Matinee -ok 55 - 65 cm, naszyjnik o tej długości kończy się na linii dekoltu. Taka długość doskonale wygląda u kobiet, które chcą podkreślić swój biust albo optycznie go powiększyć. Świetnie sprawdza się na co dzień, jak i na specjalne okazje.

5. Opera -ok 70 - 90 cm, naszyjnik o tej długości sięga za linię biustu. Naszyjniki długości opera, optycznie wydłużają sylwetkę i wysmuklają twarz, świetnie nadają się na formalne okazje. W razie potrzeby naszyjnik można podwójnie obwiązać wokół szyi.

6. Sznur/lariat - powyżej 100 cm, naszyjniki typu sznur często osiągają ponad 120 cm długości. Naszyjnik o takiej długości zwisa w okolicach pępka, można kilkukrotnie owinąć nim szyję lub zawiązać.

 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z naszej strony, proszę podaj email
FacebookInstagram
Copyright © Zanka 2019
Projekt i wykonanie - Freeline
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij